Gumusluk

Gümüşlük, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla'nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır.

Gümüşlük, 2004 yılından bugüne Temmuz ve Eylül ayları arasında Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır.

Gümüşlük sahil boyunca birçoğu mezeler ve rakı ile birlikte taze balık ve deniz ürünlerinde uzmanlaşmış çok sayıda restoranın yanı sıra çok sayıda bar, kafe ve hostele ev sahipliği yapmaktadır. Hem yerel hem de uluslararası müzisyenler, şarkıcılar ve DJ performanslarının sergilendiği canlı müzik etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca sahil boyunca çay ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra hafif atıştırmalıkların servis edildiği iki köy kafesi vardır.

Her Çarşamba Kadri Özsarı Parkı'nın bitişiğinde kurulan haftalık pazarda yerel mevsimlik ürünler, süt ürünleri, geleneksel kıyafetler, tekstil ve ev eşyaları bulunabilir.