MENU
GÜZELLİK MERKEZİ & KUAFÖR

GÜZELLİK MERKEZİ & KUAFÖR

Bayram Kaplan Hair Design

Men & Women 02523172030

  ''BY KAPLAN''

Kendine ait kesim tarzları ve kalıp modelleri ile, değişen dünya modasına katkı sağlayan BAYRAM KAPLAN 2005 yılında tatil için geldiği BODRUM a 2010 da yerleşip  kısa sürede ciddi bir müşteri portföyüne sahip olmuştur.          

Mesleki tecrübesi ,kaliteli hizmet anlayışı ve vizyonu ile,  stil sahibi müşterilerine, yeni tarzlar sunarak , özel olduklarını hatırlatıyor ve yaşatıyor.    


 ''VİZYONUMUZ'' 
 Önceliklerimizden biri, siz müşterilerimizi tanımak.  bu sayede sizlerin ne isteyip ne istemeyeceğini netleştirip ve, bu yol üzerinden tarzımızı tarzınıza yansıtmak.
  ''HİJYENE ÖNEM VERİYORUZ''
Kendi sağlığımızı koruyup sizin sağlığınıza önem veriyoruz. 
Bizim için  hijyen her şeyin en başında geliyor.

     ''SAÇ KESİMİ''
YUVARLAK BİR YÜZE SAHİPSENİZ...
Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçın ön planda olup, yüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüz hatlarınıza göre öne doğru kesilmiş tutamlarda  yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
Eğer Daniel Radcliffe ve Leonardo DiCaprio gibi yuvarlak yüz hatlarınınız varsa yuvarlak yüzlüsünüzdür . 
KARE BİR YÜZE SAHİPSENİZ...
Eğer yüz uzunluğunuz ve genişliğiniz aynıysa kare yüzlüsünüzdür. Ayrıca kare yüzlülerin çeneleri de köşelidir. Sertlik ön plandadır.
* Kare yüzlülerin hedefi yüzlerine yuvarlak bir şekil vermeye çalışmalılar.
* Çok kısa olmayan fakat kısa olan saç, uzunluğu bu tür yüzlülere yakışır.
* Ayrıca saçın dalgalı veya kıvırcık olması da yüzün kare şeklini yumuşatır.
* Saçların üstte uzun yanlarda ise kısa tutulmasıyla da hoş bir model elde edilir ve yüzün yapısı dengelenir.
* Saçınızı yaparken üst tarafları havaya kaldırırsanız size yakışır.
* Hafif sakal bırakırsanız yüzünüzde iyi durur.
* Güneş gözlüğü seçiyorsanız oval çerçeveli modellere yönelin.
* Son olarak kesinlikle kahküllü modellerden kaçının. Örnek; Jake Gyllenhaal


DİKDÖRTGEN YÜZ HATLARINA SAHİPSENİZ...
Şekil olarak dikdörtgeni andırır. Yani yüzünüzün uzunluğu genişliğinden bariz bir şekilde fazladır.
Suratta değişiklik yapan ama fazla değişmeyen bir yüz şeklidir. Eğer müşterinizin yüzüne göre biraz kısaltmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yapmalısınız. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerini kesebilirsiniz. 
* Bu tür yüze sahip olanlar yanlarını kısa tutmamalı.
* Alınlarını örten saç modelleri kullanabilirler.
* Favoriler bu tür yüzlüler için önemlidir. Yüzü geniş göstermek için favori bırakılmalıdır.
* Bu tür yüzlüler kare yüzlülere giden yanlar kısa ve havaya kaldırılmış üst saç modellerinden uzak durmalıdır. Çünkü bu tür saç modelleri yüzü daha uzun ve dolayısıyla orantısız gösterirler.
Enine Dikdörtgen Yüz:
Bu yüz şeklinde yüzü biraz uzatmak ve şakak kemiklerinin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçlarda yukarılara verilecek volümlerle saçları biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzü inceltebilir ve yüz yapısında biraz da olsun değişiklikler yapabilirsiniz. 

TERS ÜÇGEN YÜZ HATLARINA SAHİPSENİZ...
Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkün. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha da bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçlarınızın yanlarını ve enselerini kısa, saçın tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini seçiniz. Dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

ÜÇGEN YÜZ HATLARINA SAHİPSENİZ...
Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saça verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak saglayabilirsiniz. Küçük kare kesimler yapabilirsiniz.

   ''ÖNERİLER''

Saç bakımı evde uygulandığı taktir de zahmetsiz, masrafsız ve yorucu olmayan bir iştir. Çoğu kadının baş belası haline gelen saç aynı zaman da insan psikolojisini de bozmaktadır. Saçlarım güzel, bakımlı ve yumuşak olsun diyen insanlar evde yapacakları işlemlerle saçlarına bitkisel bakım yaparak saçın daha sağlıklı uzamasını sağlayabilirler. Saç bakımı aslında kişinin kendi elindedir. Aşağıda yazacağımız bakım önerileri ile saçınız eski haline döndürebilir sağlıklı ve yumuşak şeklinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Ellerinizi saçınızdan uzak tutun.
Saçlarınızın yağlı olmasının sebebi ellerinizi sürekli saçınıza sürmektir. Saçlarınızla fazla oynadığınız zaman saç çabuk yağlanır ve saçı oldukça yıpratır. Bu yüzden ellerinizi saçınıza sürekli sürmeyin.

Saçlarınızı sürekli taramayın...
açlarınızı tararken saçları uçlarından açarak saç diplerine doğru taramanız gerekir. Saçları gün için de sık sık taramak saç köklerine zarar vererek dökülmesini sağlar. Saçlarınızı sürekli taramak yerine banyodan sonra ya da yatmadan önce tararsanız saç köklerine zarar vermemiş olursunuz.

Saçlarınızı iyi durulayın.
Saçlarınızı düzgün bir şekilde iyice durulamadığınız taktir de saçlarınızın zamanla matlaşmasına ve yıpranmasına sebep olursunuz. Saçta kalan şampuan kalıntıları saçın elektriklenmesine ve dökülmesine sebep olur. Bu yüzden saçınızı yıkadıktan sonra 2 3 defa durulamanız gerekir.

Düzenli olarak  şampuanınızı değiştirin.
Kullandığınız şampuanı 6 ay içerisin de değiştirip başka bir marka şampuan kullanmanız gerekir. Çünkü saç belirli bir süre sonra şampuana alışır ve saç hücreleri kendini yenilemekte zorlanacağı için bu değişim saçlarınıza oldukça faydalı olacaktır.

Kırıklarınızı aldırın...
Saçta kırık varsa düzenli kırıklarını kestirmek saçın sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Çünkü kırılmış olan saç mat görüntüye sebep olur ve saçın çirkin görünmesini sağlar

Saçlarınızı kurutun...
Banyodan çıkıldığında saçlar mutlaka saç kurutma makinesiyle uzaktan kurutulmalıdır. Islak saçla dışarı çıkarsanız dışarıda ki bütün kirli havayı emer ve saçın hava almasına engel olup kepek oluşumunu arttırır.

Saç düzleştirmeye ara verin.................
Saçı sürekli fön makinesi ya da düzleştirici ile düzleştiriyorsanız ara vermeniz gereklidir. Fön makineleri ve düzleştiriciler zamanla saçı yıpratır ve kırık oluşumunu artırır. Bu yüzden çok sık kullanmamanız gerekir.

Sıcak  sudan uzak durun...
Saçınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su saçlarınızın nem oranını kaybederek kurumasına ve parlaklığın yok olmasına sebep olur. Bu yüzden saçlarınızı ılık suyla durulayın

Bakım kremi kullanın...
Saçlarınız eğer çok elektrikleniyor ise saç yapınıza uygun şampuanla yıkadıktan sonra saç uçlarına bakım kremi sürerek 5 dakika bekletin ve bol suyla durulayın. Böylece saçlarınızın elektriklenmesini önlemiş olursunuz.